דרכים טבעיות להקלה על עקיצות יתושים

האביב כבר כאן, החלונות והדלתות פתוחים, אנו מבלים בטיולים בחיק הטבע, יושבים על המרפסת או בגינה ליד הבית וחשופים לכל דיירי המשנה בסביבתנו שהתעוררו לקראת הקיץ - לנמלים, דבורים, מקקים, פרעושים, כינים, פשפשים וזבובים למיניהם ובעיקר – ליתושים.

אם כבר נעקצתם, קבלו מספר דרכים טבעיות להקלה על העקיצה:

  1. אלוורה. זהו המרגיע הידוע והמוכר ביותר, שכל משפחה ישראלית צריכה לגדל בעציץ ולשלוף ברגע הצורך. האלוורה היא מצילת חיים בכוויות וחשיפה מוגזמת לשמש, ועוזרת נגד גירוד ונפיחות גם במקרים של עקיצות.
  2. חומץ. החומציות הגבוהה שבחומץ יכולה לעזור משמעותית. מומלץ לערבב שלושה פקקים מלאים בחומץ בתוך אמבטיה חמימה ולהרגיע כך את הגוף כולו, או לשים מספר טיפות של חומץ על צמר גפן ולטפל בכל עקיצה. חומץ תפוחים מומלץ במיוחד מפני שהוא מעט פחות חומצי, ועדין יותר.
  3. לימון. הלימון מכיל רכיבים בעלי חומציות גבוהה שמקלים על הגירוד, המיץ וגם הקליפה מאוד עוזרים לחסל את הבקטריה.
  4. קליפת בננה. אין הרבה מחקרים שתומכים בשיטה הזאת, אך אנשים נשבעים שהיא עובדת. הסוכרים שבקליפת הבננה, כנראה, מרגיעים את העקיצה.
  5. דבש. דווקא הדבר שידוע כמביא זבובים יכול להרגיע עקיצות יתושים. לדבש יש המון יתרונות רפואיים. הוא נוגד דלקות ואנטי בקטריאלי, ויכול להרגיע מאוד את העקיצות. כל שיש לעשות זה לקחת אצבע נקיה, לטבול במעט דבש ולהניח על העקיצה.
  6. שקיק תה. תיונים מצוננים ידועים כמורידי נפיחות מהעיניים, ויכולים להוריד גם נפיחות מעקיצות. הם סופחים את הנוזלים המיותרים מהעקיצה ויוצרים הקלה.

אם ברצונכם להעניק לכל בני הבית הגנה מירבית מפני עקיצות היתושים, אנחנו נשמח להציע לכם רשתות נגד יתושים.

כל שנותר לכם לעשות זה להתקשר

03-9043363 | 054-4506480